Estetik bir gülüş ile çevrenize daha iyi bir etki bırakın.

Doğal, estetik ve çekici bir gülümsemeye sahip olabilmeniz için son teknoloji ve yöntemlerden yararlanırız. Gülümsemenizi bilgisayar destekli yazılımlarla daha estetik olarak yeniden tasarlarız. Lazerle diş beyazlatma (bleaching), estetik diş dolguları, lamine kaplamalar kliniğimizde yapılmaktadır.

 

Gülümseme Dizaynı Nedir?

Gülümseme dizaynı günümüz estetik diş hekimliğinin ana konularından birisi haline gelmiştir. Hastanın yaşı, cinsiyeti, yüzünün şekli, dişlerin sıralanması, kapanışı, rengi, dudakların konumu, hastanın beklentileri tüm bu planlamanın ana unsurlarıdır ve hekiminiz tüm bunları değerlendirerek en doğru sonucu size sunacaktır.

 

Tüm bu ölçümler DSD (digital smile design) başlığı altında toplanan güncel programlar ve uygulamalar sayesinde örnek bir model oluşturulmaktadır. Hastalardan alınan fotoğraflar üzerinde bu programlar aracılığı ile gerekli işlemler yapılmadan önce fotoğraf üzerinde yapılacak uygulamaların ön izlemesi yapılabilmektedir. Fikir vermesi ve tedavi planına yön vermesi açısından oldukça başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

 

Lamine Yaprak Porselen Nedir?

Dişlerin renk, şekil, konum bozukluklarını düzeltmek amacı ile kullanılan yüksek dayanıklılığa sahip çok ince porselen unsurlardır. Gelişen teknolojiler ile birlikte fiziksel özellikleri oldukça arttırılmış bu porselenler dişler üzerine kimyasal olarak yapışırlar ve günlük kullanım hareketleri ile asla dişten ayrılmazlar.

 

Lamineler dişlerin konum ve şekillerine göre bazı durumlarda aşındırma yapılmadan da hazırlanabilmektedir, bu durumu hekiminiz muayene sırasında detaylı bir şekilde size aktaracaktır.

 

Lamine Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Teşhis randevusunun ardından 2. Randevuda dişlerin hazırlığı ve geçici laminelerin yapıştırılması ile ölçüler alınmış olur, 3. randevuda lamineler  hazır bir şekilde gelir, provası yapılır, uygunsa yapıştırılır, değilse, herhangi bir düzeltme gerekli ise bir randevu daha planlanır. Bu süreç toplamda ortalama 1 hafta kadar sürmektedir.

 

Bonding Nedir?

Dişlerdeki renk, şekil ve konum bozukluklarının tek seansta diş dokusunu taklit edebilen, diş yüzeyine kimyasal olarak tutunan dolgular yardımı ile düzeltilmesi işlemidir. Tek seansta sonuç vermesi, genellikle dişten bir aşındırma yapmadan hazırlanabilmesi, laminelere göre ekonomik oluşu bonding yönteminin avantajıdır.

 

Empress Porselen Nedir?

Tam seramik olarak da adlandırılır. Herhangi bir metal alt yapı içermez. Sıkıştırılmış seramik alt yapı üzerine yine seramik ilavesi ile hazırlanan, dayanıklılığı  arttırılmış estetik porselen türüdür.

Zirkon Porselen Nedir?

Dişler kaplanırken kullanılan porselenler taşıyıcı bir iskelete ihtiyaç duyarlar. Zirkonyum metal yerine porselen altında kullanılan estetik materyaldir. Metale göre daha estetik sonuçlar almamızı kolaylaştırmaktadır.

 

Metal Destekli Porselen Nedir?

Dişler kaplanırken kullanılan porselenler taşıyıcı bir iskelete ihtiyaç duyarlar. Metal alt yapı porselene gerekli direnci sağlamak amacı ile kullanılır. Işık geçirgenliğinin olmaması, koyu rengi yüzünden estetik uygulamalarda tercih edilmez.

 

En Estetik Porselen Türü Hangisidir?

Empress porselen kronlar estetik olarak diğer (zirkon, metal destekli) türlerden daha başarılı sonuçlar vermektedir. Empress kaplamaların da mekanik özellikleri zayıftır, bu sebeple köprü uygulamalarında kullanılmazlar. Gelişen teknoloji ve materyal çeşitliliği ile de seçenekler günden güne artmaktadır. Muayene sonrası hekiminiz size, beklentileriniz doğrultusundaki en uygun tedavi alanını sunacaktır.