loader image

Hollywood Smile Tasarımı Nedir?

Günlük hayatımızda, insanlarla kurduğumuz ilişkilerde insanların en çok dikkat ettiği kısım yüzümüz, ağzımız ve gülüşümüz oluyor. Bu nedenle hayatlarını ve kariyerlerini bu gülüşe, ağız ve diş yapısına borçlu olan Hollywood oyuncuları gibi ikonlar insanlar tarafından beğeniliyor ve modelleniyor. Estetik diş hekimliğinde bu etkileyici gülümsemeyi tanımlamak için “Hollywood Smile” terimi kullanılmıştır.
Popüler olmasının yanı sıra kozmetik diş hekimliği hizmetleri, klasik diş hekimliğine yeni bir boyut getirerek sanat haline gelmiştir. Bu sayede sadece güzel bir gülümsemeye değil, aynı zamanda bir sanat eserine de sahip olacaksınız.

Hollywood Smile hizmetinde öncelik hastalarımızın belirlediği kişisel kriterler ışığında en uygun gülüşü tasarlamaktır. Tasarım belirlendikten sonra uygulanacak prosedürler netleşecektir. İşlemlere geçmeden önce diş hekimlerinin belirlediği bu yöntemin altın kurallarından bahsedelim…

Hollywood Smile Tasarımının Altın Kuralları Nelerdir?

Dişler: Üst ön dişler düzgün olmalı ve görünür dolgu içermemelidir. Üst kesici dişler diğer dişlere göre önde ve belirgin olmalıdır.

Dudaklar: Simetrik ve belirgin olmalıdır.

Dişeti: En üstteki diş etinin ideal görünümü 2 mm olup, diş eti renginin cilt tonunuzla uyumlu olması gerekir.

Dudak genişliği: Yüzün genişliğinin yarısı kadar olmalıdır.

Gülümseme çizgisi: Çizginin düzenlenmesi demektir.

Malzeme kalitesi: Işık geçirgenliği yüksek, doğal görünüme en yakın kaplama malzemelerinin kullanılması çok önemlidir.

Hollywood Smile İçin Yapılan İşlemler Nelerdir?
Diş beyazlatma: Güzel bir gülüşe sahip olmak için yapılması gereken bir işlemdir. Diş hekimlerimiz tarafından size en uygun diş beyazlatma yöntemi ile dişleriniz mermer gibi parlayacaktır.

Zirkonyum Taç: Sağlam, uzun ömürlü, ışık geçirgenliği yüksek, metal desteksiz özel bir malzemedir. Zirkonyum kron estetik diş hekimliğinin vazgeçilmezlerinden biridir.

Lumineer Kaplama: Dişlerin ön kısmına sadece ince bir porselen tabakası uygulanır. Kırık, aralıklı, eğri, küçük ve sarı renk gibi estetik olmayan dişler için Laminate Veneer uygulanır. Diş dokusuna çok az miktarda müdahale yapılır.

E-Max Kaplama: En kaliteli metal desteksiz seramik diş kaplamalarından biri olan E-Max Kaplama, ışık geçirgenliği sayesinde son yıllarda sıkça kullanılmaya başlanmıştır. Doğal dişten farkı yoktur.

İmplant tedavisi: Tasarımınızı ve diş estetiğinizi bozan diş kayıplarının olduğu durumlarda implant tedavisi uygulanır.

Contact Us

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.